fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Shumë skuadra pas Buffon

Publikuar

Gianluigi Buffon ka disa mundësi, pasi po përgaditet për të lënë Juventusin. Portieri legjendar ka bërë me dije se ai do të largohet nga Juventus, mirëpo nuk do të “varë këpucët”, kështu duke bërë me dije që ende do të luaj në nivelin më të lartë.

Calciomercato.it, bënë me dije se Buffon është i interesuar ti bashkëngjitet skuadrës së madhe As Roma, ndërsa rikthimi te skuadra e tij e parë Parma ende mbetet si opsion. Sidoqoftë larg Italisë, skuadra të interesuara për të janë Galatasaray, Olympiacos dhe Porto./tipografi/

Vazhdo më shumë