fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Shqetëson Ivan Balliu, dëmtimi në gju nga një shkak i panjohur

Publikuar

Ivan Balliu ishte mungesa që tërhoqi vëmendjen tek Rayo Vallecano në derbin madrilen me Realin e Madridit. Mbrojtësi 31-vjeçar nuk ishte as në stol në sfidën e së dielës, duke alarmuar edhe në kampin e Shqipërisë para dy ndeshjeve të nëntorit. Mbrojtësi ka ndjerë shqetësime në gju, diçka që e ka nxitur trajnerin Francisko që ta lërë pushim mbrojtësin, i cili është një titullar i padiskutueshëm në ekipin nga Vallecas.

Balliu do të kryejë disa ekzaminime për të përcakktuar shkakun e dëmtimit, por dhe periudhën e riaftësimit. Fakti që bëhet fjalë për një dëmtim në gju mund të rrezikojë dhe grumbullimin me kombëtaren e Shqipërisë për ndeshjet me Moldavinë dhe Ishujt Faroe.

Lexo edhe: 

31-vjeçari numëron 10 ndeshje me kombëtaren e Shqipërisë që nga vtiti 2017, teksa ka qenë pjesë e skuadrës së Sylvinhos në këtë edicion kualifikuesesh, ndonëse ka luajtur në vetëm 1 ndeshje. Trajneri brazilian i Shqipërisë pritet që këtë javë të prezantojë listën e lojtarëve që do të thërrasë në grumbullimin që do të nisë që në datën 12 nëntor në Shtëpinë e Futbollit në kryeqytet.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook