fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Shkon Hykmetja, përkohësisht vjen Agimi

Publikuar

Agim Krasniqi, i cili deri më tash ka ushtruar detyrën e zëvendës ministrit në Ministrinë e Financave, është emëruar  në pozitën e ministrit, pas dorëheqjes së paraqitur nga ministrja e deri tanishme, Hykmete Bajrami.

Bajramin ka dhënë dorëheqje të mërkurën nga pozita e ministrisë. Ajo në aktin e dorëheqjes ka shkruar se ka kërkuar të lirohet nga detyra nga kryeministri Avdullah Hoti për arsye personale, dhe do të angazhohem në pozitën e deputetes në Kuvendin e Republikës pas certifikimit të zgjedhjeve/ tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021