fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

SHBA ua ndalon amerikanëve udhëtimin për në Kosovë

Edhe personave të vaksinuar i është rekomanduar fuqishëm të mos udhëtojnë në Kosovë.

Publikuar

Në udhëzimin e udhëtimit për qytetarët amerikanë, tashmë e përvetësuar nga Departamenti i Shteti me bashkëpunim me Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, e ka renditur Kosovën si vend me rrezikshmëri shumë të lartë.

Edhe personave të vaksinuar i është rekomanduar fuqishëm të mos udhëtojnë në Kosovë. Edhe pse Kosova vetëm se ishte pjesë e vendeve  që konsiderohen si vende me rrezikshmëri të lartë, udhëzimit i shtohen edhe afër 130 vende të reja, raporton Deutsche Ëelle , përcjell Klan Kosova.

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi që bota “po i afrohej shkallës më të lartë të infeksionit” deri më tani, edhe pse ka nisur vaksinimi mbarë botëror”. COVID-19 ka marr jetën e më shumë se tre milionë personave deri tani.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021