fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

SHBA, i gëzohen vendosjes se marrëdhënieve diplomatike në mes të Kosovës dhe Izraelit

Publikuar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përgëzuar Kosovën dhe Izraelin për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike. Ambasada e SHBA-së në Prishtinë në një postim në Facebook ka shkruar së SHBA është më e fortë kur aleatet e saj janë të bashkuar.

“Kur partnerët tanë janë të bashkuar, SHBA-ja është më e fortë. Përgëzime Kosovës dhe Izraelit”, thuhet në postimin e ambasadës”, thuhet në postimin e Ambasadës se SHBA-së në Prishtinë.

Vazhdo më shumë