fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Serbia bllokon mallrat kosovare

Eksportuesit kosovarë që po i dërgonin mallrat e tyre në Gjermani dhe Zvicër nuk janë lënë të kalojnë as tranzit.

Publikuar

Mallrat e Kosovës janë bllokuar nga Serbia në pikat kufitare në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë.

Burimet e Klan Kosovës bëjnë të ditur se eksportuesit kosovarë që po i dërgonin mallrat e tyre në Gjermani dhe Zvicër nuk janë lënë të kalojnë as tranzit.

Do të ju sjellim më shumë informacione lidhur me këtë ngjarje.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021