fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Serbet nuk lejojnë Kurtin dhe Osmanin të kalojnë urën e Ibrit

Publikuar

Kryetari I Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtarja e listës për deputet se këtij subjekti, Vjosa Osmani, të shtunën janë penguar në veri të Mitrovicës, nga një grup i komunitetit serb.

Sic raporton Indeksonline, Kurti dhe Osmani janë brohoritur dhe janë fishkelluar, cka i ka detyruar politikanet nga Prishtina të kthehen mbrapa.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa brohorasin dhe e ndërprenë vizitën e dy politikanëve kosovarë. Në shoqërinë e Kurti dhe Osmanit shihen edhe kandidatët për deputetë nga lista e përbashkët.

Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook