fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sektori i IT është prioritet i Qeverisë

Publikuar

Kryeministri në detyre Avdullah Hoti ka thënë se sektori i IT është prioritet i Qeverisë të cilën ai udhëheq, ndërkohë që ka premtuar që po ashtu prioritet do të jetë edhe i qeverisjes se ardhshme.

Ai në një postim në Facebook ka thënë së do të kemi koordinim të plotë me kompanitë vendore sepse vetëm me digjitalizimim e administratës publike ngritë niveli i shërbimit ndaj qytetarëve

Postimi i plot i Hotit

Kënaqësi takimi me Ermal Sadiku, pronarin e LinkPlus dhe ekipin e tij profesional që njihet në arenën ndërkombëtare.

Do të kemi koordinim të plotë me kompanitë vendore sepse vetëm me digjitalizimim e administratës publike ngritë niveli i shërbimit ndaj qytetarëve.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021