fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Sars –CoV -2 i merr jetën profesorit universitar

Publikuar

Sars-CoV -2, të premten i ka marrë jetën profesorit universitar, Rifat Hoxha. Hoxha ka qenë profesor në Universitetin e Prizrenit Lajmin për vdekjen e profesorit Hoxha e ka dhënë familjari i tij Valdet Hoxha.

“Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë̈ dhe dashamirët se më datë 26/03/2021 ka ndërruar jetë djali, bashkëshorti, babai, vëllai dhe familjari ynë̈ i dashur Prof. Ass. Dr. RIFAT HOXHA. Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e qytetit në Prizren në orën 15:30. Për shkak të pandemisë nuk mbahet e pamja”, ka shkruar Valdet Hoxha.

Postimi i plotë:

Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojm farefisin, miqtë dhe dashamirët se me datë 26/03/2021 ka ndërruar jetë djali, bashkëshorti, babai, vëllau dhe familjari ynë i dashur Prof. Ass. Dr. RIFAT HOXHA
Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e qytetit në Prizren në orën 15:30.
Për shkak të pandemisë nuk mbahet e pamja.
Të pikëlluarit,
Familja HOXHA

Vazhdo më shumë