fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sali Berisha: Avokatin ndaj Antony Blinken do e paguaj unë

Publikuar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se avokatin francez, Jean-Yves Le Borgne, që e ka pajtuar për ta mbrojtur në gjyqin kundër Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, do ta paguajë vetë.

Berisha i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, i pyetur se sa do të paguajë pasi avokati është i shtrenjtë ka deklaruar se do të bënte publike kontratën me avokatin, vetëm nëse ky i fundit do të pranonte, transmeton Gazeta Express.

“Avokatin do ta paguaj Sali Berisha. Do të jetë kontribut i përbashkët. Nuk kemi bërë kontratë. Po që se avokati thotë po unë e bëj publike kontratën. Do ta deklaroj. Edhe unë jam i detyruar ta deklaroj,” tha Berisha./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021