fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sa vota mori Vjosa Osmani?

Publikuar

Egnesa Vitia, menaxhere e zyrës tek u.d. e presidentes se Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar se Vjosa Osmani, e vetme ka marrë mbi 300 mijë vota.

Vitia këtë e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në faqen e saj në Facebook.

“Vjosa – 300.000 mijë vota❤️”, ka shkruar ajo

Nderkohë nga rezultatet e deritanishme rezulton se Enver Hoxhaj – gjithsej 73, 615 vota;  Avdullah Hoti -gjithsej 50,204 vota; Ramush Haradinaj – gjithsej 30,189 vota. Fatmir Limaj – gjithsej 13,121 vota.

Vjosa Osmani i ka nda rrugët me LDK, në momentin kur kjo parti e liroj atë nga detyra e nënkryetares së partisë dhe nga funksionet e tjera në parti.  

Osmani, në zgjedhjet e 14 shkurti ka garuar në një listë të përbashkët me LVV-në e Albin Kurtit. /tg/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook