fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ruset të shqetësuar

Publikuar

Qeveria Ruse, përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme ë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti për Bashkim me Shqipërinë, ndërsa nuk ka kursyer as Perëndimin për heshtje.

“Ne jemi të shqetësuar për retorikën gjithnjë e më radikale të përdorur nga shqiptarët e Kosovës pasi Lëvizja Vetëvendosje fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ne nuk shohim ndonjë reagim të shteteve perëndimore te shqiptarët e Kosovës ndaj këtyre provokime” tha zëdhënësja e ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021