fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Rrëmbehet nga ish i dashuri – torturohet

Sipas policisë, i dyshuari është arrestuar dhe rasti është nën hetim.

Publikuar

Policia e Kosovës, ka njoftuar se një vajzë në Prishtinë, është rrëmbyer nga ish i dashuri, i cili me pastaj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj viktimës.

Sipas policisë, i dyshuari është arrestuar dhe rasti është nën hetim.

“Viktima femër ka raportuar se derisa kishte qenë në banesën e saj ishte marrë me dhunë, ishte keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga ish i dashuri i saj i dyshuari mashkull kosovar. Si pasoj e rastit viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit  është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021