fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Rezultatet e Zgjedhjeve në Shqipëri: PD shënon rritje

Publikuar

Duke ndjekur rezultatet që po publikohen kohë pas kohe në portalin e KQZ-së, vërejmë një ulje të dallimit që ishte në fillim të ditës mes partisë se parë dhe të dytë.

Tashmë rezultatet shënojnë kështu:

PS – 48.77%
PD – 39.29%
LSI – 7.07%

Duke qenë se dallimi ishte më i madhë gjatë mëngjesit të ditës së sotme, një kthesë e vërejtshmë është tani nga PD, ku dallim tashmë ka rënë nën 10%, mes të parit dhe të dytit./tipografi/

Vazhdo më shumë