fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Redzepi do të jemi në Qeveri me Kurtin

Publikuar

Kryetarja e Partisë së re Demokratike në Kosovë, nga komuniteti boshnjak në Kosovë, Emilia Redzepi ka thënë për mediet e Bosnjës së pritjet e saja janë që të këtë bashkëpunim e Albin Kurtin, meqë si ka thënë ajo ishte partia e saj, e vetmja nga pakicat që nuk kishte votuar rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Ajo ka thënë se ka qenë ministre në Qeverinë e Albin Kurtit dhe e ka falënderuar për besimin që ia ka dhënë.

Ne jemi e vetmja parti politike që nuk kemi votuar për përmbysjen e Qeverisë në kohën e vështirë të pandemisë. Kemi bashkëpunim të mirë me Vetëvendosjen edhe në Prizren, ngase jemi edhe në koalicion. Me siguri do të jemi edhe më të fortë tani për shkak të parimeve që treguam dhe qëndruam në opozitë së bashku me të vetëm ne, të gjithë të tjerët votuam për rrëzimin e Qeverisë’, tha Redzepi, duke po pohuar se sigurisht do të jenë pjesë edhe e Qeverisë së ardhshme.

Vazhdo më shumë