fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Ramos largohet nga Real Madrid

Publikuar

Real Madrid presin që kapiteti i tyre Sergio Ramos të largohet nga klubi që në verën e këtij viti kur edhe i përfundon kontrata, shkruan Cadena Ser.

Real Madrid i ka ofruar kontratë mbrojtësit spanjoll tash e pesë muaj, mirëpo hezitimi i tij të nënshkruaj ka lënë të nënkuptohet që spanjolli është duke pritur një ofertë më të mirë, nga ndonjë klub tjetër.

Oferta e Real Madrid besohet të jetë me ulje 10% të pagës së tij aktuale, e cila duket që nuk do pranohet nga Sergio Ramos.

Në këtë situatë Sergio Ramos, është drejt largimit nga klubi madrilien./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021