fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PZAP miraton pjesërisht ankesën e një kandidateje

Publikuar

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka konsideruar pjesërisht të bazuar ankesën e Zikreta Alitit, kandidates për deputete nga komuniteti boshnjak, Partia e Re Demokratike (NDS).

PZAP ka urdhëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që të numërojë votat e kandidatëve për deputetë nga radhët e NDS-së në vendvotimin 2009A/05D në Komunën e Prizrenit.

Partitë nga komunitetet joserbe në Kosovë kanë dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, duke kërkuar që të anulohen votat e komunitetit serb për partitë boshnjake dhe rome në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit./tg/

Vazhdo më shumë