fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

PSG dhe Man. Utd, destinacionet e Ronaldo-s

Publikuar

Ylli portuges i Juventus, Cristiano Ronaldo, do të tentoj të largohet nga “zonja e vjetër”, në rast se nuk arrihet kualifikimi në Lig të Kampionëve.

Destinacionet që Ronaldo do të shqyrtoj gjatë verës, janë PSG dhe Man. Utd.

Juventusi momentalisht gjendet në vendin e 4-të, dhe është me pikë të njejta me vendin e 5-të e që gjendet Ac Milan, që do të thotë se vendi për Ligën e Kampionëve ende nuk është siguruar.

Nuk është në dëshirën e Ronaldos, që të paraqitet në një klub ku nuk ka prosperitet drejt Ligës së Kampionëve dhe gjasat janë të mëdha që të dëgjoj ofertat nga PSG dhe Man. Utd, të cilët do t’ia garantojnë paraqitjen evropine, shkruan Tuttosport./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021