fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

PSD-së i dhimbset Agim Veliu i LDK-së

Publikuar

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi , përmes një postimi ka reaguar pas zgjedhjes së kryesisë së re të LDK-së.

Ai tha se spastrimi i Agim Veliut nga Kryesia e LDK-së është dëshmi që Lumir Abdixhiku është vegla e Albin Kurtit, shkruan RTK. Ndërsa shtoi që në më pak se dhjetë ditë Abdixhiku i mori disa vendime të gjitha në favor të LVV-së.

“Lumir Abdixhiku po vjen jo si një reformues i LDK-së. Por si një reformues i opozitës, për ta përshtatur këtë të fundit me nevojat e pushtetit. Zaten, një nga elementet e pushteteve autoritare është shndërrimi i opozitës në një opozitë të kontrolluar, konstruktive e konformiste”, tha ai.

Krasniqi gjithashtu tha se Derisa Vjosa Osmani është vegla e Albin Kurtit për ta kontrolluar Presidencën, Lumir Abdixhiku është vegla e tij për ta dobësuar dhe amortizuar opozitën”

Vazhdo më shumë