fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PSD i ngjyros të zeza dritaret e ndërtesës së Qeverisë

Sipas tyre ngjyra e zezë tregon mbylljen e kësaj Qeverie karshi qytetarëve.

Publikuar

Partia Socialdemokrate (PSD), ka zhvilluar sot një aksion simbolik në oborrin e Qeverisë së Kosovës.

Aktivistë të saj kanë ngjyrosur me të zezë dritaret e ndërtesës së Qeverisë.

Sipas tyre ngjyra e zezë tregon mbylljen e kësaj Qeverie karshi qytetarëve, shkruan Telegrafi.

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se kryeministri Kurti ka vendosur në terr informativ gjithë qytetarët për zhvillimet në veri dhe propozimin franko-gjerman. 

Vazhdo më shumë