fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PS në rënie, PD “i rrëmben” një tjetër deputet

Publikuar

Partia Socialiste ka humbur një tjetër mandat nga rezultat paraprake të kutive të numërimit në rang kombëtar të pasqyruara në kohë reale nga KQZ.

Ajo ç’ka vihet re është një ngritje e PD në rezultate, e cila në projeksionet e derimëtanishme ka siguruar 59 mandate, ndërsa PS ka humbur një mandat duke zbritur në 74.

Partia Socialiste numëron 470471 vota, ndërsa PD 378766 që lexohen ndryshe në përqindje, si PD 39.4% dhe PS 48.94%.

PD ka pretenduar diten e sotme se nga mesnata e kaluar, Komisionet Zonale kane administruar qendrat e votimit te zonave qe njihen si mbeshtetese te PS dhe kane paralajmeruar se kane lene pa numeruar kutite e zonave te djathta qe pritet te sjellin ndryshim te rezultatit, raporton Lajmi I Fundit

Vazhdo më shumë