fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e shtetasit të huaj

Publikuar

Rasti i vdekjes se dyshimt të një shtetasi të huaj, ka bërë që Prokuroria Themelore, të nis hetimet.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se pas pranimit të informatës nga policia për një zjarr në një shtëpi në rrugën “Musine Kokalari”, në lagjen Ulpiana, Prishtinë, prokurorja kujdestare e Departamentit të Krimeve të Rënda, ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me njësitë tjera relevante.

Brenda objektit të përfshirë nga zjarri është gjetur një person pa shenja jete.

Prokurori i Shtetit, në koordinim me policinë janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, me qëllim të grumbullimit të informatave dhe provave rreth këtij rasti.

Vazhdo më shumë