fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Prishtina sot luan finalen e raundit preliminar në UEFA Champions League

Publikuar

Skuadra kosovare, FC Prishtina sot luan ndeshjen e rëndësishme në UEFA Champions League.

Kampioni i Superligës luan kundër Inter Escaldes nga Andorra në stadiumin shqiptar ‘Elbasan Arena’ nga ora 20:00, shkruan IndeksOnline.

Në rast se Prishtina e fiton këtë ndeshje, atëherë në raundin e parë të Ligës së Kampionëve do të luaj kundër ekipit nga Hungaria, Ferencvarosi TC.

Kujtojmë që te skuadra hungareze, luan futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Myrto Uzuni./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021