fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Presidentja akuzon Serbinë për sulm ndaj Rashiqit

Publikuar

Ushtruesja e detyrës së presidentit në Kosovë Vjosa Osmani, ka thënë se sulmi ndaj djalit të Rashiqit është akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit.

“Ftoj organet e rendit që sa më shpejt t’i sjellin para drejtësisë autorët e krimit”, ka thënë ajo.

Sipas saj është tashmë e qartë që sulmi ndaj Rashiqit është në vazhdën e kërcënimeve të shumta e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në Kosovë, që kanë për qëllim frikësimin e qytetarëve serbë. /tg/

Vazhdo më shumë