fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Prania e NATO-së në Kosovë e domosdoshme

Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin edhe Evropën shumë më të sigurt

Publikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga selia e NATO-së në Bruksel ka thënë së prania e Nato-së në Kosovë, është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurisë në rajon dhe Evropë.

Kryeministri Kurti këto komenti i bëri pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Sipas Kurtit anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin edhe Evropën shumë më të sigurt.

”#NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka parë ndonjëherë. Ë/Sekretari i Përgjithshëm @jensstoltenberg. Unë theksova se prania e saj [NATO-s] në #Kosovë është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurimin e sigurisë dhe anëtarësimi i #Kosovës në #NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021