fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Policia konfiskon 2.5 kilogramë kokainë, dy vetura, tri armë, karikator

Njësia antidrogë e rajonit të Prishtinës, në koordinim të plotë me policinë gjermane, realizuan aksionin e radhës që rezultoi me arrestimin e një të dyshuari në Prishtinë për kontrabandë me narkotik.

Publikuar

Njësia antidrogë e rajonit të Prishtinës, në koordinim me policinë gjermane, kanë realizuar një aksion i cili ka rezultuar me konfiskimin e 2.5 kilogramë kokainë, dy vetura, tri armë, karikator dhe qindra fishekë.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, i cili tha se mbeten të përkushtuar që të punojnë ngushtë me partnerët e Kosovës për të parandaluar dhe luftuar tregtinë e paligjshme të drogës.

“Njësia antidrogë e rajonit të Prishtinës, në koordinim të plotë me policinë gjermane, realizuan aksionin e radhës që rezultoi me arrestimin e një të dyshuari në Prishtinë për kontrabandë me narkotik.  Poashtu, policia konfiskoi edhe 2.5kg kokaine, 3 armë (revole, automatike), karikator, qindra fishekë, si dhe dy automjete

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021