fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Plagoset me armë zjarri një person në Prishtinë

Publikuar

Një person është plagosur sot me armë zjarri në rrugën “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë, apo siç njihet edhe ndryshe te “Santea”.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Ahmeti bëri të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 12:30.

“Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes.

Bazuar në të dhënat fillestare në këtë vend është plagosur një person dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Ajo ka shtuar se aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për identifikimin e personit të dyshuar si dhe sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin.

Vazhdo më shumë