fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Pjesa e parë – Kosova vs Suedia 0:2

Ujkani nuk arriti ta largonte si duhet topin duke i krijuar rast mysafirëve që shënojnë golin e epërsisë. Ndërkohë epërsinë e ka thelluar Alexander Isak, që ka shënuar për 2 më 0.

Publikuar

Kosova ka përmbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Suedisë në disavantazh më 2 më 0 për suedezet.

Ludvwg Augustinsson realizoi për 1:0 në minutën e 11-të, pas gabimit të portierit Samir Ujkani.

Ujkani nuk arriti ta largonte si duhet topin duke i krijuar rast mysafirëve që shënojnë golin e epërsisë. Ndërkohë epërsinë e ka thelluar Alexander Isak, që ka shënuar për 2 më 0.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021