fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Përlotet axha i familjes Ramadani: “Kjo derë u shua përgjithmonë”

“S’ka më fëmijë të tjerë të kësaj familjeje. Kjo derë u mbyll”, deklaroi i përlotur Ramadani

Publikuar

Sali Ramadani, axha i katër anëtarëve të familjes që humbën jetën dje në aksidentin që ndodhi në koshare të Ferizajt, deklaroi i emocionuar se kjo familje u shua dhe se dera e shtëpisë së tyre është mbyllur përgjithmonë.

Për Klan Kosova ai po ashtu u shpreh se janë në bisedime për ta falur personin që e shkaktoi aksidentin, duke thënë se janë të interesuar për të bërë mirë dhe se ai nuk ka faj, siç tha që i ka vrarë, por se as viktimat nuk kanë asnjë faj.

“Boll zor se e ka tranu familjen, se katër pula me i qit poshtë, e lërë më katër njerëz. Mirëpo ka ndodhur, çka të bëjmë”.

“Kemi bërë bisedime dhe ishalla bëhet mirë. Nuk jemi të interesuar t’i bëjmë keq se prej së keqes nuk ka asgjë të mirë. Mendojmë me bë mirë, kemi bërë bisedime. Ai zotëri s’ka faj që na ka mbyt, por edhe ne s’kemi faj, ndodhin këto gjëra”.

“S’ka më fëmijë të tjerë të kësaj familjeje. Kjo derë u mbyll”, deklaroi i përlotur Ramadani, transmeton Klan Kosova.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021