fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Përleshje mes Policisë dhe pronarëve të një restoranti në Pejton

Publikuar

Një përleshje mes Policisë së Kosovës dhe pronarëve të restoranit “Extra Fish” në Pejton të Prishtinës ka ndodhur para pak minutash.

Mësohet se arsyeja e përleshjes ishte mosrespektimi i masave antiCOVID, me ç’rast inspektorët kanë tentuar t’i shqiptojnë gjobë pronarit, mirëpo kanë hasur në rezistencë dhe me këtë rast ka nderhy policia, duke përdorur edhe sprej, shkruan Sinjali

Përveç tij, burimet njoftojnë se ka të lënduar edhe nga pala tjetër, pra nga restoranti.

Sipas informatave të lënduarit janë dërguar në Emergjencë të QKUK-së për trajtim mjekësor.

Vazhdo më shumë