fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Për c ’arsye e shkarkoj Abrashi, Bytyqin

Publikuar

Ministri në detyrë i Ministrisë së Infrastrukturës, Arban Abrashi, të hënën ka shkruar nga detyra e Sekretarit të  Përgjithshëm Izedin Bytyqi.

Bytyqi është shkarkuar nga kjo detyrë për të marrë detyrën e drejtorit në njërën prej departamenteve të Ministrisë së Infrastrukturës.

Sipas vendimit për shkarkim të nënshkruar nga Abrashi, obligohet Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm që Bytyqi të sistemohet në pozitën drejtor departamenti brenda ministrisë.

“Obligohet Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm të MI-së, që të bëjë sistemimin e z. Bytyqi në pozitën Drejtor I Departamentit në bazë të Rregullores (QRK) nr. 16/2015 për Organizimin e Brendshëm dhe Sistemimin e Vendeve të Punës në Ministrinë e Infrastrukturës”, thuhet në vendim.

Ndërkohë, ministri Abrashi, në dëtyren e sekretarit të MI e ka emëruar Zymer Abdullahun. /tg/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook