fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Pep Guardiola, elozhe portugezit: Më kujtoi Messin

Publikuar

Pep Guardiola ishte i impresionuar nga performanca e Bernardo Silvës në përballjen e Manchester City ndaj Bournemouthit. Lojtari portugez shënoi dy herë në këtë sfidë, ku u shfaq në nivelin më të lartë.

“Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, ai shënoi dy gola të mrekullueshëm. Lëvizja në golin e dytë më kujtoi Messin. Messi e ka bërë këtë shumë herë. Të gjithë janë të lumtur që e kemi këtu”, u shpreh Pep për mikrofonat e BBC-së.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Gola dhe asiste: Rroca, Çekiçi dhe Bardhi protagonistë në Turqi
  2. Europiani i Xhudos/ Akil Gjakova “zjarr”, fiton ndaj kundërshtarit serb
  3. Zbulohet diferenca e pikëve për “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria!
  4. Vjen nga stoli dhe shënon golin e fitores, Bozhanaj nderon Modenan në “limite”

Trajneri spanjoll shpjegoi pse e largoi Haalandin në pjesën e parë.

“Ai e ndrydhi kyçin e këmbës dhe nuk donim të rrezikonim. Ai nuk ndihej rehat. Ndoshta do të kthehem të martën ose të dielën”, ka theksuar spanjolli.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook