fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PDK ia keput shpresat Kurtit

Publikuar

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka theksuar se kjo parti do të qendroj në opozitë dhe nga aty do të luj rol konstruktiv në të mirë të zhvillimeve politke që janë në interes të shtetit të Kosovës.

Hoxhaj, keshtu ka shkruar në faqen e tij në Facebook, menjeher sic ka thënë ai pas takimeve që ka pasur më strukturat e kesaj partie në komunat e Rrafshit të Dukagjinit.

“Mbrëmë isha në Rrafshin e Dukagjinit, ku takova kryesitë e degëve të PDK-së në Pejë, Gjakovë dhe Deçan për të diskutuar për rezultatin zgjedhor të 14 shkurtit. Gjatë takimeve analizuam disa çështje lidhur me hapat që duhet të ndërmarrim si parti për t’u përgatitur për zgjedhjet lokale”, ka shkruar Hoxhaj.

Ai ka thënë se iu ka shprehur mirënjohje secilit anëtar, për angazhimin dhe lojalitetin e treguar ndaj partisë, gjatë dhe pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

“Partia Demokratike e Kosovës do të jetë opozitë konstruktive në shërbim të interesave të qytetarëve të Kosovës”, ka thënë Hoxhaj./tipografi/

Vazhdo më shumë