fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Pasi ra në lum, humb jetën fëmija 4 vjeçar

Publikuar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një fëmijë është gjetur pa shenja jete në komunën e Dragashit.

Sipas zëdhënësit të Policisë, Shaban Osmanollaj, fëmija ishte duke luajtur në afërsi të lumit dhe si rrjedhojë e pakujdesisë ka rënë në lumë.

“Rreth orës 20:00 Policia ka pranuar informatë se në lumin e fshatit Blaç në komunën e Dragashit është gjetur një fëmijë i moshës 4-vjeçare pa shenja jete. Ka qenë duke luajtur afër lumit dhe si pasojë e pakujdesisë ka rënë në lumë. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku i fshatit”, ka thënë Osmanollaj.

Vazhdo më shumë