fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Parashikimi i motit: Një javë e ftoftë, na pret

Publikuar

Parashikimet meteorologjike thonë së fillim java do të jetë e ftohtë.  Do të jetë kryesisht vranët dhe me të reshura shiu, që orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes nga rrafshi i Kosovës do të përzien apo shndërrohen edhe në borë.  Në vise kodrinore-malore reshje bore.

16.03 – Ftohtë, kryesisht me vranësira dhe erë, e pasdite me mundësi edhe për riga lokale shiu.

17.03 – Ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell.  Mundësi edhe për reshje lokale shiu dhe bore.

Temperaturat ditëve të fundjavës në rritje, e nga dita e hënë në rënie.  Në fundjavë minimalet rriten deri në 2C, e më pas zbresin edhe deri në -2C.  Ndërsa maksimalet në fundjavë rriten deri në 15C, e të hënën zbresin në 5C, e të mërkurën edhe në 4C.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 5-14m/s gjatë fundjavës, e gjatë javës së ardhshme nga krahu verior 4-15m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies nën vlera normale.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook