fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Pamje të renda nga aksidenti në Gjakovë

Identiteti i viktimave të këtij aksidenti nuk është bërë i njohur, përvec që është thënë se janë shtetas të Shqipërisë.

Publikuar

Aksidenti që u mori jetën tre personave, e që ndodhi fshatin Raçë të Gjakovës, sipas komandantit rajonal të trafikut në Policinë e Kosovës, Adil Sahatqija, ka ardhur si rezultat i tejkalimit të shpejtësisë dhe mos përshtatje me kushtet e rrugët, pasi që ishte edhe mot me shi.

Siç transmeton televizioni lokal Syri Vision, mjeket dhe policia kanë dal menjëherë në vendin e ngjarjen, të cilën edhe e kanë konstatuar vdekjen e 3 personave nga ky aksident.

Identiteti i viktimave të këtij aksidenti nuk është bërë i njohur, përvec që është thënë se janë shtetas të Shqipërisë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021