fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Palestina i kërkon Kosovës ta rishqyrtoj hapjen e ambasadës në Jerusalem

Publikuar

Autoritetet palestineze i kanë kërkuar autoriteteve kosovare që të rishqyrtojnë hapjen e ambasadës në Jerusalem, pasi siç thonë ata kjo bie ndesh me gjithçka që Kosova po përpiqet të bëjë për ta bindur botën ta njohë atë, raportojnë mediet Palestineze.

“Marrëveshja që Kosova e nënshkroi me fuqinë okupuese (Izraelin) dhe deklarimi i synimit të saj për ta hapur ambasadën në Jerusalemin e okupuar është një hap që bie ndesh me gjithçka që Kosova po përpiqet të bëjë për ta bindur botën ta njohë atë”, tha Ministria e Jashtme palestineze në një deklaratë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021