fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Osmani i kërkon dorëheqjen Dakes

Arsyeja e dorëheqjes zyrtarisht nuk dihet. Po ashtu Klankosova.tv mëson se Daka ka refuzuar të japë dorëheqje nga pozita e saj.

Publikuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar dorëheqjen kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka.

Kështu ka mësuar Klankosova.tv nga burimet e saj.

Arsyeja e dorëheqjes zyrtarisht nuk dihet. Po ashtu Klankosova.tv mëson se Daka ka refuzuar të japë dorëheqje nga pozita e saj.

Ajo është në krye të KQZ-së në mandatin e dytë, njofton Klankosova.tv.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021