fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Osmani, homazhe në Prekaz dhe tek varri i Rugovës

Mbështetja dhe miqësitë qe ai siguroi për Kosovën edhe sot janë bazament i fuqishëm për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës

Publikuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Kompleksin Memorial në Prekaz. Ajo ka thënë se nderimi më i madh që mund t’u bëjnë heronjve është puna e ndershme për qytetarët e vendit.

Vizitën në Prekaz, Osmani e ka bërë në ditën e saj të parë të punës si presidente.Në Prekaz, kryetarja e shtetit ka thënë se familja Jashari është shndërruar në simbolikën më të madhe të trimërisë, sakrificës dhe vetëmohimit.

Ndërkohë, ajo pranë varrit të ish Presidentit Ibrahim Rugova tha se mbështetja dhe miqësitë qe ai siguroi për Kosovën edhe sot janë bazament i fuqishëm për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021