fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Osmani e lumtur që po realizohet “plebishiti i zgjedhjeve të 14 shkurtit”

Publikuar

Kryetarja e deritanishme e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka ushtruar edhe detyrën e Presidentit të shtetit, në ceremonin e pranim dorëzimit të detyrës, tek kryetar i ri i Kuvendit, Glauk Konjufca ka deklaruar se dita e sotme, është realizim i vullnetit qytetar të shprehur me votë plebishitare në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Ishte nder i jashtëzakonshëm që përgjatë legjislaturës së shtatë të jem në krye të Kuvendit, tempullit të demokracisë dhe të punoj duke përfaqësuar interesin e qytetarëve dhe duke rritur integritetin e transparencën në këtë institucion”, ka thënë Osmani.

Postimi i plotë i Osmanit:

Kryetarit të ri të Kuvendit, njëherësh U.D. President, z. Glauk Konjufca dhe Kryesisë së re të Kuvendit, u uroj punë të mbarë në udhëheqjen e institucionit më të lartë legjislativ e përfaqësues të vendit tonë.

Ishte nder i jashtëzakonshëm që përgjatë legjislaturës së shtatë të jem në krye të Kuvendit, tempullit të demokracisë dhe të punoj duke përfaqësuar interesin e qytetarëve dhe duke rritur integritetin e transparencën në këtë institucion.

Dita e sotme, është realizim i vullnetit qytetar të shprehur me votë plebishitare në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Të gjitha deputeteve dhe deputetëve u uroj punë të mbarë, duke uruar që të jenë përherë të udhëhequr nga kërkesat dhe nevojat e qytetarëve dhe të shërbejnë gjithnjë në shërbim të më të mirës për ta.

Na priftë e mbara!

Vazhdo më shumë