fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Osmani e bindur që Kurti do të jetë kryeministër

Publikuar

Anëtarja e listës se kandidateve për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, në një shkrim në Facebook, është shprehur e bindur që  Albin Kurti do të jetë kryeministër i Kosovës, pas datës 14 shkurt 2021

Ajo ka thënë se në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim.

“Më 14 shkurt me kurajo dhe guxim, e me vullnetin tuaj, Albin Kurti do të jetë kryeministër” ka shkruar Osmani.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *