fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Osaj: Nga kundërshtarët tanë, pa dallim, është krijuar një unitet që në cak ka luftën kundër Lidhjes Demokratike të Kosovës

Publikuar

Kandidatja për deputete nga radhët e LDK-së, dega në Istog në një postim në Facebook ka deklaruar se ne si LDK, po kalojmë nëpër një kohë kur nga të gjithë kundërshtarët tanë, pa dallim, është krijuar një unitet i pa precedent, që në cak ka luftën kundër Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Po kalojmë nëpër një kohe, kur nga të gjithë kundërshtarët tanë, pa dallim, është krijuar një unitet i pa precedent, që në cak ka luftën kundër Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lufta e tyre e ka si qellim defaktorizimin, që sipas tyre do të shpije në eliminimin nga skena politike të LDK-se” ka thënë Osaj

Kandidatja istogase ka thënë nder të tjera se kësaj situate në raport me LDK-në,  nder të tjera, i kanë kontribuar edhe disa figura brenda nesh, që nga asgjë,  që ishin, LDK i rriti dhe u dha pushtet, fuqi dhe respekt, të cilin në pikun e tij, e kthyen në betejën e tyre jetësore kundër vet LDK-së.

“Në këtë pikëpamje, si duket ata gabuan dhe po gabojnë. LDK, është e madhe. Brenda saj ka intelektual dhe një strukturë të përsosur, që ka ditur të mposhte Serbinë, me gjithë atë aparatë të dhunës që kishte dhe të mobilizoj një komb të terë për liri dhe shtet ndërtimi. Ne, luftën nuk e humbim, e lufta jonë është LIRIA, PAVARESIA dhe DEMOKRACIA, në atdheun tone!”, ka shkruar Osaj

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *