fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

OBSH, me paralajmërim për njerëzimin – Sars CoV-2, do ta kemi prezentë për kohë të gjatë

Publikuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është shprehur pesimiste rreth asaj së kur bota do të lirohet nga virusi Sars-CoV 2.

Sipas OBSH,  është joreale të pritet që bota do të heqë qafe koronavirusin deri në fund të këtij viti.

Drejtori i OBSH-së për situatat emergjente Mike Ryan tha, megjithatë, se tragjedia e krizës së koronavirusit mund të shmanget duke zvogëluar numrin e viktimave dhe të pacientëve në spitale, raporton “Guardian”.

Vazhdo më shumë