fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Obelisku i pavarësisë, merr pamje të re

Publikuar

Fisnik Ismajli, ideator dhe kreatori i obeliskut të pavarësisë NEWBORN, tashme e ka bërë tradicionale ndryshimin e pamjes se NEWBORN, për gjatë çdo përvjetori të pavarësisë.

Mesazhe që përçon pamja e re e obeliskut të pavarësisë NEWBORN, flet për sakrificën për liri dhe luftën e shenjtë të popullit dhe UCK-së për liri dhe pavarësi.

Ideatori i obeliskut, Fisnik Ismajli me ketë rast ka shkruar nw Facebook  se “sot krejt duheni me u ba bashkë, politikanë, qytetarë, veteranë, në moshë, të rinj, ushtarë, policë, me e lanë një shenjë me dorën tuej në monumentin NEWBORN, në përkrahje të luftës së drejtë çlirimtare”.

“Natën e mirë, ushtarë dhe dëshmorë. Çdo ditë në mendje, sivjet në monument”, ka përfunduar Ismajli.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021