fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

“O babë, ma këpute shpirtin”

Publikuar

Adelina Thaçi, vajza e humoristit të njohur Kosovar Rasim Thaçi – Cima, i cili ndërroj jetë të premten, përmes një postimi në faqen e saj në Facebook ka shfaqur dhimbjen dhe pikëllimin e saj për vdekjen e babait.

“Ma këpute shpirtin o babë, shoku jem, dashnija jem”, ka shkruar ajo. Një postim ky që ka prekur shumë njerëz, të cilët në forma të ndryshme kanë shprehur dhimbjen për vdekjen e ikonës së humorit, Rasim Thaçit.

Në një tjetër postim Adelina ka shkruar “krenaria jem, nje cop te shpirtit tem e more me vehte, Babi jem i miri!

Cima, ka ndërruar jetë sot. Ai ishte shtrirë në spital pasi që ishte prekur nga Covid -19./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021