fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Numrat e partive për zgjedhjet e 14 shkurtit: LDK 132, PDK 134, LVV 127, AAK 135 dhe Nisma 121

Publikuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me short sot ka caktuar numrat me të cilët subjektet politike do të identifikohen në zgjedhjet e 14 Shkurtit.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të mbaj numrin 132, Partia Demokratike e Kosovës do të mbaj numrin 134, Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj numrin  127 si dhe AAK do të mbaj numrin 135 dhe Nisma Social Demokrate  do tw mbaj numrin 121 .

KQZ për dallim prej herëve të kaluar, në këto zgjedhje dhe në zgjedhjet e vitit 2019 është kujdesur që numrat për partitë politike të jenë jo të ngjashëm më numrat që bartit deputetet në listat zgjedhore.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021