fbpx
Lidhu me Ne!

Shqipëri

Njëmbëdhjetë të vdekur nga Covid-19

Publikuar

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 11 persona si pasojë e Covid-19, ndërsa nga kryerja e 3251 testeve të dyshuara, 519 prej tyre janë konfirmuar pozitivë.

Në spitalet Covid në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po marrin trajtim mjekësor 399 pacientë, ku 28 janë në terapi intensive, nga të cilët dhjetë janë të intubuar.

Në Shqipëri, që nga fillimi i epidemisë kanë humbur jetën 2133 persona.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021