fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Një vit nga vdekja e Bryantit

Publikuar

Ka kaluar një vit që kur basketbollisti me famë botërore, Kobe Bryant, vajza e tij Gianna dhe shtatë persona të tjerë vdiqën në përplasjen e helikopterit në Kaliforni.

Ata po shkonin në turneun e basketbollit të dielën në mëngjes. Bryant dhe Gigi, siç e thërrisnin shumica vajzën e Kobet, dhe të gjithë të tjerët në bord kishin vdekur menjëherë pas përplasjes, thanë zyrtarët.
Ai së shpejti do regjistrohet/vendoset anëtar i Sallës së Famës të Basketbollit Memorial Naismith.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021