fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Një person vritet, dy të tjerë plagosen në Mitrovicë (Video)

Publikuar

blob:https://www.facebook.com/ee327d9b-5638-446b-981e-5e3f5a4d1d7d

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, që kanë ndodhur paraditen e së shtunës në Mitrovicë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti ka dhënë detaje rreth plagosjes që ka ndodhur sot në Mitrovicë.

Ai ka thënë se ngjarja ka ndodhur në Tregun e Gjelbër të këtij qyteti.

“Policia ka kuptuar se një person mashkull kosovar, ka shtënë në drejtim të tre personave, të cilët janë të plagosur, të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal në Mitrovicë. Gjithashtu edhe i dyshuari është i lënduar, i njëjti është arrestuar nga njësitet policore dhe është dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë Zahiti.

Ai ka thënë po ashtu se zyrtarët policorë janë duke vazhduar të trajtojnë këtë rast.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021