fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Një palë zgjedhje tjera nuk i duhen Kosovës tani.

Publikuar

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se një palë zgjedhje tjera nuk i duhen Kosovës tani. Rohde ka bërë thirrje që jostabiliteti politik në Kosovë të përfundojë.

“Mendimi im: jostabiliteti i zgjatur politik duhet të përfundojë – Kosova dhe populli i saj meritojnë stabilitet tash! Një palë zgjedhje tjera do të ishin gjëja e fundit për të cilën ka nevojë Kosova tash për tash”, ka shkruar Rohde.

Kosova i ka mbajtur zgjedhjet e pwrgjithshme mw 14 shkurt 2021. Nga kwto zgjedhje fituese ka dal LVV.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021